Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Zaloguj się do USOSweb Kampusu Centralnego
 
 
 
 
 
  • Statystyki
  • Strona SEW: 12 588 217
  • BIS: 7 018 395

Poroszenko zapowiedział początek „wielkiej prywatyzacji” już w październiku

16.09.2016

Wielka prywatyzacja na Ukrainie, mająca na celu przyciągnięcie potencjalnych inwestorów, powinna rozpocząć się już w przyszłym miesiącu. Poinformował o tym prezydent  Petro Poroszenko 16 września podczas wystąpienia na corocznej konferencji „Jałtańskiej Strategii Europejskiej”.

„W następnym miesiącu na Ukrainie ruszy prywatyzacja na dużą skalę, obrejmie ona zakłady energetyczne, Odesski Zakład Portowy oraz inne obiekty” - powiedział Poroszenko. Dodał, że prywatyzacja jest jednym z głównych sposobów na przyciągnięcie bezpośrednich zagranicznych inwestycji, na które liczy Ukraina.

Przypomnijmy, że na początku września b.r. Rada Ministrów Ukrainy opublikowała listę przedsiębiorstw przeznaczonych do  prywatyzacji w latach 2016-2017. Lista obejmuje  kilkanaście portów morskich i rzecznych, około 20 kopalni, ponad 10 firm produkujacych i  dystrybuujących energię elektryczną, jak również Zjednoczoną Firmę Górniczo-Chemiczną, Zakład „Elektroważmasz”, Odeski Zakład Portowy, przedsiębiorstwo „SumyChemProm” oraz „Turboatom”.

Źródło: Ekonomiczna Prawda

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium