Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Zaloguj się do USOSweb Kampusu Centralnego
 
 
 
 
 
  • Statystyki
  • Strona SEW: 12 595 451
  • BIS: 7 020 491

Spotkanie z Simonem Sebagiem Montefiorem

 

Studium Europy Wschodniej Uniwersytet Warszawski oraz wydawnictwo Magnum zapraszają na spotkanie z Simonem Sebag Montefiore, brytyjskim historykiem, autorem znanych i docenianych na całym świecie prac „Stalin. Dwór czerwonego cara”, „Stalin. Młode lata despoty”, „Jerozolima. Biografa”, czy „Potiomkin: książe książąt”. Jego najnowszym dziełem są „Romanowowie: 1613-1918”. 

Simon Sebag Montefiore - Absolwent Uniwersytetu w Cambridge. W latach dziewięćdziesiątych podróżował po byłym ZSRR (odwiedził Kaukaz, Ukraina i Azja Środkową). Autor wielu artykułów na temat Rosji dla takich pisma jak: „Sunday Times”, „New York Times” i „Spectator”. Jest także prezenterem telewizyjnych filmów dokumentalnych. Jest członkiem Royal Society of Literature. Mieszka w Londynie z żoną, powieściopisarką Santą Montefiore i dwojgiem dzieci. Jego książki były opublikowane w ponad 35 językach.


Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 maja, o godz. 15.00, w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Kazimierzowski (Krakowskie Przedmieście 26/28)