Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Zaloguj się do USOSweb Kampusu Centralnego
 
 
 
 
 
  • Statystyki
  • Strona SEW: 12 595 434
  • BIS: 7 020 488

XI Wschodnia Szkoła Zimowa zainaugurowana została przez dyrektora Studium Europy Wschodniej i prof. Raymonda Tarasa, który wygłosił wykład Dlaczego badamy niektóre regiony, a nie inne? Zmieniające się priorytety studiów regionalnych od Zimnej Wojny do współczesnego imperatywu bezpieczeństwa.

Jak co roku Wschodnia Szkoła Zimowa odbywa się w Warszawie i Wrocławiu, gdzie jej uczestnicy, poza wykładami i seminariami, biorą udział w licznych spotkaniach z przedstawicielami administracji państwowej i samorządowej. Ponadto mają doskonałą okazję do zapoznania się z ofertą turystyczną stolicy Polski jak i Dolnego Śląska. W Warszawie słuchacze zwiedzili Muzeum M. St. Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik. Podczas pobytu we Wrocławiu odwiedzili m.in. Zakład Narodowy im. Ossolińskich i zobaczyli Panoramę Racławicką.

 

Dyrektor SEW Jan Malicki

Słuchacze XI Wschodniej Szkoły Zimowej

Zwiedzanie Warszawy

Wykład dr. Andrzeja Pukszto z Kowna

Polacy na Litwie - litewscy Polacy - Litwini polskiego pochodzenia? Kwestia tożsamości mniejszości narodowych w Europie Środkowo -Wschodniej  na przykładzie Litwy

Absolwenci XI Wschodniej Szkoły Zimowej

Więcej zdjęć na Facebook'u.