Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Zaloguj się do USOSweb Kampusu Centralnego
 
 
 
 
 
  • Statystyki
  • Strona SEW: 12 588 213
  • BIS: 7 018 394

Po raz kolejny Studium Europy Wschodniej UW brało udział w wielkim kulturalnym wydarzeniu, jakim bez wątpienia jest Europejska Noc Muzeów. Program tegorocznej edycji dostępny jest tutaj. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z przygotowanych przez Studium atrakcji. Oto one:


Przygotowana wespół z Muzeum UW wystawa "Uniwersytecki Pop Iwan". Zarówno plansze ze zdjęciami, jak i gabloty z eksponatami budziły spore zainteresowanie (fot. powyżej)

Stoisko Studium Europy Wschodniej - przed zachodem słońca i już po (fot. powyżej)

Koncert pieśni huculskich w wykonaniu ukraińskiej artystki Iryny Klymbus (fot. powyżej)

Z kolei obu wystawom dotyczącym tematyki Kosowa (zorganizowanym przez studentów Studium) towarzyszyły ożywione dyskusje i komentarze. (fot. powyżej)

Realizowane przez Studium programy stypendialne oraz przedstawicielstwo Szkoły Języków Wschodnich umiejscowione były w Sali Narożnej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, w której na co dzień odbywają się wykłady dla studentów Studium Europy Wschodniej UW. (fot. powyżej)

Przez wejście do tego wspaniałego Pałacu przewinęło się wielu gości. Z otwartego balkonu (co jest rzadkością) można było w asyście astronoma zerknąć w niebo i podziwiać księżyc oraz ponoć dostrzec Saturna (fot. powyżej)

Większe tłumy były tylko przy bramie głównej Uniwersytetu Warszawskiego. (fot powyżej)

Około godziny 19-ej swoje podwoje otworzyła restauracja Borpince, które zapewniała catering, racząc gości specjałami kuchni węgierskiej. (fot. powyżej)

Zaś na dziedzińcu uniwersyteckiego kampusu dowodził (ubrany w kontusz szlachecki) dyr. Jan MALICKI.

W przygotowaniu wideoklip z Nocy Muzeów 2013.

 

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 2013 r.