Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Zaloguj się do USOSweb Kampusu Centralnego
 
 
 
 
 
  • Statystyki
  • Strona SEW: 12 588 406
  • BIS: 7 018 428

W sobotę od godziny 20 odwiedzający Uniwersytet Warszawski mogli obejrzeć przygotowane przez Studium Europy Wschodniej dwie wystawy. Pierwsza z nich poświęcona gruzińskim oficerom kontraktowym w Wojsku Polskim udostępnioną nam przez Ambasadę Gruzji w Warszawie

Wartę honorową przed tablicą poświęcona św. Grzegorzowi Peradze pełnił pułk Strzelców Podhalańskich

Znicz przed tablicą, będący sygnałem otwarcia wystawy, zapala dyr. Jan Malicki, Studium Europy Wschodniej UW

 

O  wystawie opowiadał jeden z jej autorów, płk Tadeusz Krząstek, wykładowca Studium Europy Wschodniej UW

 

Nasi goście zobaczyli również wystawę "Ukraińska rewolucja 1987 - 1991", która poprowadziła widzów przez najważniejsze wydarzenia ukraińskiej rewolucji, a także przybliży sylwetki jej największych bohaterów. Na wystawie ukazane zostały wydarzenia końca lat 80-ych na Ukrainie oraz częściowo echa tych wydarzeń w polskim II obiegu.

Wystawie towarzyszył film dokumentalny poświęcony tej samej problematyce - strajkowi studentów z jesieni 1990 r. w Kijowie tzw. rewoluciji na hraniti.

 

 

Preludium do koncertu Valentyny Shevchenko, a zarazem największą niespodzianką i atrakcja programu był przejazd dyr. Jana Malickiego w tradycyjnym turkiestańskim stroju, darze od Uniwersytetu w Turkiestanie

 

Koncert Valentyny Shevchenko cieszył sie duża popularnością. Artystka śpiewała piosenki w trzech językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

 

Wieczór zakończył przejazd dyr. Jana Malickiego - tym razem w polskim stroju szlacheckim.

 

Dziękujemy, że byli Państwo z nami i zapraszamy za rok!

Dziękujemy również: restauracji Borpince, która zabrała naszych gości w kulinarna podróż na Węgry i restauracji Tbilisi, która zapoznała ich z kuchnią gruzińską.